niedziela, 25 listopada 2007
!!!!NOWY ADRES!!!!
Od dzisiaj przenosimy sie na nowa strone: www.podgladaniechin.blox.pl
Zaprszamy.
10:46, juniorchina
Link Dodaj komentarz »
sobota, 24 listopada 2007
Pekin - na ukończeniu siedziba telewizji centralnej CCTV

Nazwano go „skręconym pączkiem z dziurką” - to przyszła siedziba chińskiej telewizji CCTV. To jeden z najgłośniejszych, najdroższych i nabardziej kontrowersyjnych budynków przebudowanego Pekinu , który szykuje się do Igrzysk 2008'. Teraz zbliża się chwila połączenia niesymetrycznych wież budowli.  Autorem projektu jest holenderski architekt Rem Koolhaas. W Europie jego pomysły są krytykowane jako zbyt ryzykowne i zbyt drogie.

Walka o ropę: Chiny kontra USA
W cieniu wojny w Iraku na świecie trwa inna wojna, o surowce energetyczne. Prowadzą ją obecne i wschodzące mocarstwa, USA i Chiny. Bez wystrzału, przynajmniej na razie. Bez nowych dostaw ropy chińska gospodarka, trzecia na świecie, stanie. Ale na jej drodze stoją Stany Zjednoczone, które importują jedną czwartą światowej ropy. Światowe zasoby są za małe by starczyło dla wszystkich. Kraje, które nie lubią Ameryki, takich jest mnóstwo, mają teraz alternatywę - spragnione ropy Chiny. Kluczem do sytuacji w Darfurze, Iranie czy Wenezueli jest prowadzony bez rozgłosu konflikt o ropę między Ameryką a Chinami. Telewizje ARTE i Gedeon nakręciły o tym znakomity dokument, który można oglądać na Youtube.
18:41, juniorchina , Media
Link Dodaj komentarz »
piątek, 23 listopada 2007
Igrzyska za progiem, Chińczycy trenują
czwartek, 22 listopada 2007
Największa wędrówka ludów na planecie
To czego wielkie marki odzieżowe nie pokażą. Chińska fabryka szyjąca na eksport w Delcie Rzeki Perłowej. Bohaterką jest 17 -letnia szwaczka Jasmine, jedna ze 150 mln mieszkańców chińskich wsi, które pracują w fabrykach i na budowach. „China Blue” - dokument z 2006 r nakręcony dla niekomercyjnej telewizji PBS z serii IndependentLens pokazuje cenę chińskiego cudu gospodarczego.
Spoofing czyli back dormitory boys
Moda na egao, po angielsku spoofing czyli parodiowanie hitów, narodziła się w Japonii gdzie ją nazwano kuso. Potem przeniosła się ponoć do Kantonu. Uprawiają ją studenci w akademikach 8000 chińskich uczelni. Back Dormitory Boys to jeden z bardziej popularnych zespołów. Mając kamerę cyfrową, internet i kumpli można się bawić.
Back dormitory boys 2

źr.flick- zdarski.junior

16:00, juniorchina , Media
Link Dodaj komentarz »

źr.flickr. zdarski.junior

15:59, juniorchina , Media
Link Dodaj komentarz »

źr: flick-zdarski.junior

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5

O Chinach piszę na co dzień do Gazety ale od pewnego czasu czuję, że to nie wystarczy - trzeba je też pokazać. Właśnie dlatego otwieram foto-blog.Źródłem wielu materiałów jest nieoceniony China Digital Times - arcyciekawa strona o Chinach, gdzie jest wszystko- blogi, artykuły, fotografie i filmy. Na rok przed Igrzyskami w Chinach są setki dziennikarzy. Efekt to eksplozja ekscytująych materiałów. Podkreślam: to nie są moje wideo i zdjęcia. Pod każdym znajdziecie jego źródło.