czwartek, 22 listopada 2007
Spoofing czyli back dormitory boys
Moda na egao, po angielsku spoofing czyli parodiowanie hitów, narodziła się w Japonii gdzie ją nazwano kuso. Potem przeniosła się ponoć do Kantonu. Uprawiają ją studenci w akademikach 8000 chińskich uczelni. Back Dormitory Boys to jeden z bardziej popularnych zespołów. Mając kamerę cyfrową, internet i kumpli można się bawić.
Back dormitory boys 2
sobota, 10 listopada 2007
Przytulamy Chiny
„Free Huggs” - to uściski za darmo. Akcja miała miejsce w październiku 2006 r na głównej ulicy handlowej Pekinu i trwała dokładnie 17 minut. Potem zjawiła się policja i „sprawcę” zatrzymała. Przesłuchanie trwało kilka godzin - policja prywatnie przyznała, że jest za ale oficjalnie, że to miejsce zbyt ważne na takie jaja. Potem policjanci dali się uściskać (ale prosimy bez zdjęć!). A piosenka w tle jest o tęczy i o sercu, które jest jak tęcza...

O Chinach piszę na co dzień do Gazety ale od pewnego czasu czuję, że to nie wystarczy - trzeba je też pokazać. Właśnie dlatego otwieram foto-blog.Źródłem wielu materiałów jest nieoceniony China Digital Times - arcyciekawa strona o Chinach, gdzie jest wszystko- blogi, artykuły, fotografie i filmy. Na rok przed Igrzyskami w Chinach są setki dziennikarzy. Efekt to eksplozja ekscytująych materiałów. Podkreślam: to nie są moje wideo i zdjęcia. Pod każdym znajdziecie jego źródło.