czwartek, 22 listopada 2007
Ofiary oszustów na ulicach Shenyang

 

 

Create Your Own

W spocie telewizyjnym znani aktorzy namawiali ich do powierzenia oszczędności spółce Yilisheng Group i hodowli mrówek (patrzy „Gazeta Wyborcza” 21.11.07).  Miał być z nich produkowany lek na potencję. Było to osiem lat temu. Dziś spółce grozi bankructwo - w poniedziałek zdesperowane ofiary przyjechały protestować do Shenyang , stolicy prowincji Liaoning.

wtorek, 20 listopada 2007
Nielegalne więzienia
Chiński tłumacz zabrał w Pekinie reportera tam gdzie nie wolno chodzić - do istniejąych poza systemem prawnym prowizorycznych aresztów. Jedyną winą tych ludzi jest, że - korzystając z przysługującego im prawa - przyjechali do Pekinu ze skargą na urzędników.
Według oficjalnych petycje składało w zeszłym roku 12 mln ludzi, ogromna większość bez skutku.

O Chinach piszę na co dzień do Gazety ale od pewnego czasu czuję, że to nie wystarczy - trzeba je też pokazać. Właśnie dlatego otwieram foto-blog.Źródłem wielu materiałów jest nieoceniony China Digital Times - arcyciekawa strona o Chinach, gdzie jest wszystko- blogi, artykuły, fotografie i filmy. Na rok przed Igrzyskami w Chinach są setki dziennikarzy. Efekt to eksplozja ekscytująych materiałów. Podkreślam: to nie są moje wideo i zdjęcia. Pod każdym znajdziecie jego źródło.